Ranking tabletek i suplementów na potencje 2023

Zaburzenia erekcji to jeden z najczęstszych problemów zdrowotnych występujących u dorosłych mężczyzn, wiążące się nie tylko z problemami w sferze sprawności seksualnej, ale i znacznie obniżające poczucie pewności siebie. Jeśli szukasz skutecznej tabletki na potencję bez recepty, koniecznie sprawdź suplementy diety przedstawione w naszym rankingu. 

Jak wskazują dane, problemy z erekcją dotyczą około 22% mężczyzn przed 40 roku życia. Szansa wystąpienia symptomów rośnie z wiekiem, może jednak dotyczyć również młodszych mężczyzn. Do głównych objawów problemów z potencją należą: 

 • zaburzenia erekcji (problemy z utrzymaniem i osiągnięciem wzwodu) 
 • obniżone libido 
 • problemy z wytryskiem. 

Tabletki na potencję bez recepty mają za zadanie wspierać działanie układu nerwowego odpowiedzialnego za funkcje uzyskania i utrzymania wzwodu oraz wzmacniać działanie tkanek doprowadzających krew do ciał jamistych prącia. Powinny więc mieć korzystny wpływ zarówno na ogólne zaburzenia erekcji, jak i jakość kontaktów seksualnych mężczyzn. W tym artykule przyjrzymy się dwóm wybranym produktom z tej kategorii. Będą to preparaty BullRun oraz Vigordic, dostępne bez recepty w dystrybucji internetowej producenta. 

Jakie tabletki na potencję wybrać? 

Wybierając tabletki na potencję, warto zastanowić się nad tym, czym jest potencja i w czym może leżeć przyczyna naszych problemów ze wzwodem. Do przyczyn zaburzeń erekcji należą nie tylko problemy zdrowotne, ale i stres — objawy mogą więc występować na tle psychicznym. Warto również wskazać, że jedną z najczęstszych przyczyn jest palenie papierosów

Tabletki na potencję bez recepty to przede wszystkim suplementy opierające się na działaniu roślinnych składników aktywnych. Łatwo jest więc dobrać produkt, który zawiera substancję czynną o działaniu regulującym przyczynę naszych problemów ze wzwodem. Dzięki bogatym kompozycjom preparatów, tabletki bez recepty mogą też poprawiać ogólną sprawność organizmu — w rezultacie przekładając się jakość życia seksualnego. 

Aby ułatwić wybór właściwego preparatu na potencję, zalecamy dokładną analizę obecnego stanu zdrowia, szczególnie pod kątem przyczyn psychosomatycznych oraz przyczyn związanych bezpośrednio z życiem seksualnym. 

Najlepsze tabletki na potencje – ranking 2023 

W naszym rankingu przyglądamy się dwóm produktom z kategorii tabletek na erekcję – VigorDic oraz Bullrun. Choć różnią się od siebie składami, obydwa z preparatów cechują się naturalną kompozycją wykorzystującą korzeń sarsapilla jako substancję czynną. Może świadczyć to o skutecznym działaniu tabletek, składnik jest bowiem odpowiedzialny za przyśpieszanie wytwarzania tlenku azotu, który muszą mieć skuteczne tabletki na potencję. 

Do innych substancji o znanym działaniu na potencję należą miłorząb japoński, kwas foliowy, liście pokrzywy, korzeń lukrecji oraz żeń szeń. Poza kompleksowym działaniem wzmacniającym erekcję mogą mieć one wpływ również na układ odpornościowy. Odpowiednia kompozycja zadziała więc też na przywrócenie sił witalnych oraz pewności siebie, co pozwoli na lepszy stosunek seksualny

W naszym rankingu preparatów na potencję bez recepty przyjrzymy się kompozycjom, aby ocenić, czy suplement diety może mieć korzystny wpływ na zdrowie seksualne mężczyzn oraz sprawdzić, jakie działanie cechuje główną substancję czynną tabletek. Preparaty na potencję dostępne bez recepty mogą występować w formie kapsułek, tabletek do rozgryzania bądź tabletki do żucia. Standardowa dawka wynosi od 1 do 4 tabletki dziennie. 

VigorDic – kapsułki wspomagające sprawność seksualną 

VigorDic – kapsułki wspomagające sprawność seksualną

VigorDic to suplement diety o naturalnym składzie, który ma za zadanie poprawiać potencję oraz kondycję seksualną mężczyzn.

Jak wskazuje producent, jego unikalna receptura naturalnych ekstraktów powinna dawać znaczący efekt już w ciągu dwóch tygodni. Samo stosowanie Vigordic powinno trwać minimum 30 dni, przyjmując, że przyjmujemy jedną tabletkę dziennie. 

W składzie tabletki na potencję VigorDic znajdziemy kompozycję ziół i witamin takich jak: 

 • Korzeń sarsaparilla – składnik wzmacniający potencję, powinien poprawiać ukrwienie narządów płciowych; 
 • Buzdyganek – zioło wywołujące podniecenie seksualne, zawiera związki stymulujące produkcję testosteronu; 
 • Ziele owsa zwyczajnego – zwiększające potencję i jakość wzwodu; 
 • Jagody palmy sabałowej – regulują przepływ krwi. w ciałach jamistych prącia, wydłużają erekcję. 

Zgodnie z informacjami dostępnymi w źródłach producenta, regularne przyjmowanie tabletki powinno przyśpieszać przekazywanie impulsów nerwowych, które syntetyzują tlenek azotu. Aktywacja impulsów w ośrodkowym i obwodowym układzie nerwowym prowadzi również do aktywacji układu przywspółczulnego. 

Wytworzony w ten sposób tlenek azotu ma za zadanie wzmacniać układ krążenia w ciałach jamistych członka, wywołując erekcję oraz zwiększając rozmiar prącia. Tabletki na potencję VigorDic nie są dostępne w aptece — można zakupić je jedynie za pośrednictwem dystrybucji na stronie internetowej producenta

Bullrun – suplement na zaburzenia erekcji 

Bullrun to tabletki na potencję dedykowane mężczyznom borykającym się z problemem zaburzeń erekcji. W ich składzie znajdziemy substancje, które mogą mieć pozytywny wpływ na potencję oraz sprawność seksualną.

Są to naturalne ekstrakty ziołowe i roślinne takie jak: 

 • Tribulus — stymulujący produkcję poziomu testosteronu, podwyższający libido oraz jakość erekcji; 
 • Korzeń żeń-szenia – afrodyzjak wywołujący podniecenie oraz stymulujący erekcję; 
 • Maca — zioło zwiększające popęd seksualny i podwyższający płodność; 
 • Liść pokrzywy — zapobiegający problemom ze zdrowiem prostaty, wzmacniający erekcję; 
 • Korzeń lukrecji – zmniejsza stres, poprawia wydolność narzędzi płciowych; 
 • Pestki dyni – zioło regulujące poziom testosteronu i wzmacniające erekcję; 
 • Sarsaparilla – silny afrodyzjak wzmacniający popęd seksualny i poprawiający drożność naczyń krwionośnych prącia; 
 • L-arginina – zwiększa produkcję tlenku azotu w organizmie, wpływając na grubość prącia. 

Wyselekcjonowane składniki tabletki na potencję Bullrun mają dawać szybko zauważalne i długoterminowe efekty. Suplement ma za zadanie zwiększać poziom testosteronu w organizmie stosujących go mężczyzn. Tabletki na potencję Bullrun nie są dostępne w aptece – można zakupić je jedynie za pośrednictwem dystrybucji na stronie internetowej producenta. 

Składniki aktywne tabletek na potencję – jak działają? 

Suplementy i tabletki na potencję dostępne bez recepty zawierające składniki aktywne opierają się na mechanizmie wytwarzania tlenku azotu. Jego uwolnienie się w komórkach mięśniowych pozwala na to, aby naczynia krwionośne doprowadziły odpowiednią ilość krwi do prącia. Napływ krwi do ciał jamistych prącia jest konieczny, aby mogło dojść do prawidłowej erekcji.

Tlenek azotu i powstała na jego skutek relaksacja mięśni oraz zahamowanie odpływu krwi naczyniami żylnymi w mięśniach członka pozwala dłużej utrzymać erekcję. Tabletki na potencję bez recepty wywołują więc erekcję za pomocą tego samego mechanizmu co stymulacja psychogenna i seksualna. Dzieje się to za pomocą składników roślinnych takich jak sarsaparilla bądź jagody palmy sabałowej. Pierwszy z nich mają w składzie obydwa warianty tabletek na potencję dostępne w naszym rankingu. 

Kolejną pożądaną korzyścią tabletki na potencję jest efekt wizualny. Regularne przyjmowanie suplementów poprawiających drożność naczyń krwionośnych prącia powoduje lepszy wygląd oraz zwiększenie grubości członka. W dużej mierze bogate kompozycje roślinne w suplementach na potencję powinny mieć szeroki wpływ na jakość życia seksualnego. Preparaty poprawiają nie tylko samą płodność i erekcję, ale mają za zadanie przedłużyć czas trwania stosunku. Aby wzmocnić pożądanie seksualne możemy sprawdzić również czym są afrodyzjaki i jak je stosować.

Dla kogo wskazane jest stosowanie tabletek na potencję? 

Zgodnie z informacjami, których dostarczył producent tabletek na potencję bez recepty Bullrun i VigorDic, nie są znane skutki uboczne wywoływane przez te preparaty. Brak przeciwwskazań powoduje, że stosowanie tabletek na potencję jest zalecane dla większości osób. Dla kogo będzie ono szczególnie wskazane? 

Ze względu na korzystne efekty przyjmowania takie jak znaczna poprawa samopoczucia oraz jakości życia seksualnego, preparaty na potencję są zalecane każdemu mężczyźnie, który boryka się z zaburzeniami erekcji. Tabletki na potencję powinny być stosowane jednak szczególnie przez mężczyzn, którzy wiodą niezdrowy tryb życia (stres, nieprawidłowa dieta, palenie papierosów). W ich przypadku występuje bowiem więcej czynników, które mogą powodować problemy z potencją

Czy tabletki i suplementy diety na potencje są bezpieczne? 

Jak wskazuje producent, preparaty na potencję bez recepty Bullrun i VigorDic są bezpieczne w stosowaniu przez wszystkich. Nie są znane dla nich przeciwwskazania bądź skutki uboczne. Oznacza to, że prezentowane w rankingu tabletki na potencję powinny być bezpieczne w użytku przez wszystkie osoby szukające sposobu na silniejszą erekcję.

Warto oczywiście pamiętać, że nawet najbardziej bezpieczne preparaty mogą wywoływać nieprzewidywane reakcje alergiczne związane z indywidualnym uczuleniem na któryś składnik. Zalecamy więc przed wprowadzeniem do diety nowego suplementu bądź tabletki na potencję sprawdzić dokładnie skład i informacje dostępne na ulotce dołączonej do opakowania.  Wiele osób przyjmujących preparaty wzmacniające erekcję obawia się, że długotrwałe stosowanie środków na potencję zaburzy gospodarkę hormonalną organizmu, a w przypadku odstawienia preparatu będzie się wiązać z niemożnością powstania wzwodu.

Przyjmowanie tabletki na potencję nie wiąże się jednak z ryzykiem uzależnienia organizmu, jest ona bowiem formą suplementacji, której zadaniem jest wzmocnienie naturalnych mechanizmów. Preparaty na potencję dostępne bez recepty mają na celu dostarczenie brakujących organizmowi składników, ich odstawienie nie powinno więc wiązać się ze skutkami ubocznymi. Nie są jednak znane przeciwwskazania do ich stosowania. Tak samo jednak, jak w przypadku każdego preparatu bez recepty, zalecamy podjąć decyzję o przyjmowaniu produktu względem indywidualnego stanu zdrowia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *