Olimpiada Wiedzy

o Żywieniu i Żywności

Biblioteczka Olimpijska

Seria książek dotyczących tematyki wiodącej,
wydawana prawie z każdą kolejną edycją Olimpiady

więcej


Zbiór pytań i zadań

Książki zawierają pytania oraz zadania z etapów okręgowych i centralnych Olimpiady z lat 2009-2014
i 2004-2008

więcej

Lista Laureatów

XXI edycja Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności - 2016/2017

Miejsce
Imię i nazwisko
Szkoła
1
Natalia Wiktoria Gołąbek I Liceum Ogólnokształcące
im. Mikołaja Kopernika
w Łodzi
2
Paulina Ziemak II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 2
im. Kazimierza Jagiellończyka
w Elblągu
3
Luiza Anna Janko I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka
w Sieradzu
4
Adrianna Muciek III Liceum Ogólnokształcące
im. Unii Lubelskiej
w Lublinie
5
Joanna Wilkosz I Liceum Ogólnokształcące
im. B. Nowodworskiego
w Krakowie
6
Adrian Jakub Zagórski II Liceum Ogólnokształcące
im. Króla Jana III Sobieskiego
w Krakowie
7
Michał Andrzej Sikora Technikum Nr 5
w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1
w Gliwicach
8
Aleksandra Karcińska I Liceum Ogólnokształcące
im. Mikołaja Kopernika
w Jarosławiu
9
Zuzanna Nowak I Liceum Ogólnokształcące
im. T. Kościuszki
w Starachowicach
10
Patrycja Markiewicz I Liceum Ogólnokształcące
im. Ks. Elżbiety
w Szczecinku
11
Wiktoria Lidia Hamouda Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących
im. ONZ
w Biłgoraju
11
Karolina Frankowska /td> II Liceum Ogólnokształcące
im. Hetmana Jana Zamoyskiego
w Lublinie
13
Karolina Natalia Jałowiecka Liceum Ogólnokształcące
"Filomata"
w Gliwicach
13
Krzysztof Jan Grądalski I Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących
im. Mikołaja Kopernika
w Krośnie
15
Grzegorz Gaweł Technikum Nr 10 w Zespole Szkół Spożywczych
im. Tadeusza Rylskiego
w Rzeszowie

XX edycja Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności - 2015/2016

Miejsce
Imię i nazwisko
Szkoła
1
Weronika Marzena Lebowa XXI Liceum Ogólnokształcące
im. Św. Stanisława Kostki
Lublin
2
Natalia Justyna Gospodarczyk I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza
w Zespole Szkół Ogólnokształcących
Głubczyce
3
Karolina Ruszczyk III Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
Ostrołęka
4
Sandra Powroźnik I Liceum Ogólnokształcące
im. Stanisława Staszica
Lublin
5
Aleksandra Jolanta Kucharska I Liceum Ogólnokształcące
im. Ks. Elżbiety
Szczecinek
6
Miłosz Rozynek Liceum Ogólnokształcące
im. Rotmistrza Witolda Pileckiego
Sulechów
7
Paulina Danił III Liceum Ogólnokształcące
im. Unii Lubelskiej
Lublin
8
Krzysztof Więckowski II Liceum Ogólnokształcące
im. Króla Jana III Sobieskiego
Kraków
9
Bartosz Jan Patycki Technikum Nr 3, Zespół Szkół Gastronomicznych
im. Febronii Gajewskiej-Karamać
Gorzów Wielkopolski
10
Marcelina Maria Jaroma II Liceum Ogólnokształcące
im. Stefana Żeromskiego
Tomaszów Mazowiecki
11
Justyna Barbara Kubat Technikum Gastronomiczne Nr 3
w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich
Gdańsk
11
Maciej Kurp Liceum Akademickie w Zespole Szkół Akademickich
im. Króla Bolesława Chrobrego
Nowy Sącz
13
Igor Kłak I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka
Sieradz
14
Aleksandra Anioł I Społeczne Liceum Ogólnokształcące
im. X.B.W. Ignacego Krasickiego
Kraków
15
Emilian Radosław Kmak II Liceum Ogólnokształcące
w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2
im. Marii Konopnickiej
Nowy Sącz


XIX edycja Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności - 2014/2015

Miejsce
Imię i nazwisko
Szkoła
1
Krzysztof Więckowski II Liceum Ogólnokształcące
im. Króla Jana III Sobieskiego
Kraków
2
Małgorzata Kamila Kaczmarek Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr III
z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Zespole Szkół Ogólnokształcących
Opole
3
Patryk Filip Mikołajec II Liceum Ogólnokształcące
z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zespole Szkół Nr 2
im. A. F. Modrzewskiego
Rybnik
4
Radosław Sterna IV Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kotarbińskiego
Gorzów Wielkopolski
5
Zuzanna Katarzyna Smalec III Liceum Ogólnokształcące
im. Unii Lubelskiej
Lublin
6
Maria Zofia Walewska II Liceum Ogólnokształcące
im. Króla Jana III Sobieskiego
Kraków
7
Sebastian Maciej Stojak I Liceum Ogólnokształcące
w Zespole Szkół Ogólnokształcących
im. Mikołaja Kopernika
Krosno
8
Aleksandra Julia Włodarczyk I Liceum Ogólnokształcące
im. B. Nowodworskiego
Kraków
9
Gabriela Teresa Ręka XXI Liceum Ogólnokształcące
im. Św. Stanisława Kostki
Lublin
10
Katarzyna Zofia Tylkowska Technikum Gastronomiczne
w Zespole Szkół Gastronomicznych
im. Karola Libelta
Poznań
11
Anna Maria Zapolska IX Liceum Ogólnokształcące
im. Klementyny Hoffmanowej
w Zespole Szkół nr 125
Warszawa
12
Mariola Gałązka Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie Nr 1
w Zespole Szkół Gastronomicznych
im. prof. Eugeniusza Pijanowskiego
Warszawa
13
Anna Budka II Liceum Ogólnokształcące
w Zespole Szkół nr 2
im. Hugona Kołłątaja
Wałbrzych
14
Klaudia Luchowska Liceum Ogólnokształcące
w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących
im. Józefa Dechnika
Biłgoraj
15
Gabriela Agnieszka Leszka III Liceum Ogólnokształcące
w Zespole Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
Ostrołęka


XVIII edycja Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności - 2013/2014

Miejsce
Imię i nazwisko
Szkoła
1
Jakub Woźniak Technikum w Zespole Szkół Spożywczych i Hotelarskich
Radom
2
Piotr Jan Liszka Technikum Gastronomiczne Nr 11
w Zespole Szkół Gastronomicznych Nr 2
im. prof.O. Bujwida
Kraków
3
Sylwia Magdalena Lubas III Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza
Tarnów
4
Magdalena Andruszkiewicz II Liceum Ogólnokształcącego
im. Gen. Zamoyskiej i H. Modrzejewskiej
w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 12
Poznań
5
Maria Załęska IX Liceum Ogólnokształcące
im. K. Hoffmanowej
w Zespole Szkół Nr 125
Warszwa
6
Joanna Magdalena Gomółka III Liceum Ogólnokształcące
im. Unii Lubelskiej
Lublin
7
Łukasz Henryk Ćwięczek II Liceum Ogólnokształcące
z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zespole Szkół Nr 2
im. A. F. Modrzewskiego
Rybnik
8
Rafał Kaczyński Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie Nr 1
w Zespole Szkół Gastronomicznych
im. prof. E. Pijanowskiego
Warszawa
9
Kinga Angelina Szczepaniak II Liceum Ogólnokształcące
im. K. Jagiellończyka
w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2
Elbląg
10
Zuzanna Katarzyna Smalec III Liceum Ogólnokształcące
im. Unii Lubelskiej
Lublin
11
Gabriela Agnieszka Leszka III Liceum Ogólnokształcące
w Zespole Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
Ostrołęka
12
Mateusz Siwek I Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica
Lublin
13
Grzegorz Dawid Marzec Technikum Nr 3 Gastronomiczno-Hotelarskie
w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
Sosnowiec
14
Adrianna Jagoda Żurek II Liceum Ogólnokształcącego
im. Gen. Zamoyskiej i H. Modrzejewskiej
w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 12
Poznań
15
Grażyna Maria Świtacz XXI Liceum Ogólnokształcące
im. Św. St. Kostki
Lublin


XVII edycja Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności - 2012/2013

Miejsce
Imię i nazwisko
Szkoła
1
Iga Zendran Społeczne Liceum Ogólnokształcące
im. Jana Pawła II
Żary
2
Izabela Anna Wasiak Liceum Akademickie w Zespole Szkół <br>Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
Gimnazjum i Liceum Akademickie
Toruń
3
Łukasz Barnaba Lepianka Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie Nr 1
w Zespole Szkół Gastronomicznych
im. prof. E. Pijanowskiego
Warszawa
4
Kamil Paweł Brończyk Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących
Bobowa
5
Agnieszka Anna Wójcik II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Nr 2
im. A. F. Modrzewskiego
Rybnik
6
Mateusz Michalak I Liceum Ogólnokształcące im. E. Dembowskiego
Zielona Góra
7
Mateusz Gemba Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego
w Zespole Szkół Agrobiznesu
Człuchów
8
Gabriela Różańska II Liceum Ogólnokształcące
im. M. Skłodowskiej-Curie
w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2
Gorzów Wielkopolski
9
Kamila Kowalczyk Technikum Gastronomiczne Nr 11
w Zespole Szkół Gastronomicznych Nr 2
im. prof. O. Bujwida
Kraków
10
Magdalena Andruszkiewicz II Liceum Ogólnokształcącego
im. Gen. Zamoyskiej i H. Modrzejewskiej
w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 12
Poznań
11
Paweł Czuryło Technikum Uzupełniające nr 1
w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących
Biłgoraj
12
Andrzej Nowak V Liceum Ogólnokształcące
im. A. Witkowskiego
Kraków
13
Kamila Barbara Brykalska Technikum Gastronomiczne Nr 1
w Zespole Szkół Gastronomicznych
im. J. Iwaszkiewicza
Bydgoszcz
14
Beata Celina Materek Technikum Nr 3
w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego
Kielce
15
Zuzanna Katarzyna Kawczyńska Technikum w Zespole Szkół
im. Gen. D. Chłapowskiego
Bolechów
16
Sylwia Magdalena Lubas III Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza
Tarnów


XVI edycja Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności - 2011/2012

Miejsce
Imię i nazwisko
Szkoła
1
Joanna Barbara Rymarczyk Zespół Szkół
Szczyrzyc
2
Urszula Brytan Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących
Biłgoraj
3
Hanna Giza Technikum Gastronomiczne
w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2
Dęblin
4
Barbara Kubinowska XXI Liceum Ogólnokształcące
im. Św. Stanisława Kostki
Lublin
5
Anna Wolska Technikum Zawodowe nr 2
w Zespole Szkół Zespół Szkół Nr 2
im. Mikołaja Kopernika
Stargard Szczeciński
6
Gabriela Różańska II Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Zespole Szkół Ogólnokształcących
Gorzów Wielkoposlki
7
Iga Zendran Społeczne Liceum Ogólnokształcące
Żary
8
Aleksandra Łapiak II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół
im. H. Kołłątaja
Wałbrzych
9
Izabela Anna Wasiak Liceum Akademickie w Zespole Szkół
Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
Gimnazjum i Liceum Akademickie
Toruń
10
Magdalena Tulińska II Liceum Ogólnokształcące
w Zespole Szkół
im. H. Kołłątaja
Wałbrzych
11
Agnieszka Anna Wójcik II Liceum Ogólnokształcące
w Zespole Szkół nr 2
im. A.F. Modrzewskiego
Rybnik
12
Jolanta Ciągło Technikum Nr 1
w Zespole Szkół Nr 1
im. Komisji Edukacji Narodowej
Nowy Sącz
13
Paweł Podsiadły Katolickie Liceum Ogólnokształcące
Żary
13
Patrycja Anna Kowalczyk XIV Liceum Ogólnokształcące
w Zespole Szkół Nr 14
Wrocław
14
Anna Karolina Zawojska III Liceum Ogólnokształcące
im. K.K. Baczyńskiego
Białystok


XV edycja Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności - 2010/2011

Miejsce
Imię i nazwisko
Szkoła
1
Joanna Amrogowicz II Liceum Ogólnokształcące
w Zespole Szkół
im. H. Kołłątaja
Wałbrzych
2
Dagmara Wymysłowska II Liceum Ogólnokształcące
w Zespole Szkół
im. H. Kołłątaja
Wałbrzych
3
Aneta Nowicka Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
Czaplinek
4
Joanna Barbara Rymarczyk Zespół Szkół w Szczyrzycu
Szczyrzyc
5
Urszula Brytan Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących
Biłgoraj
6
Paulina Joanna Gnaś I Liceum Ogólnokształcące
im. Ks. Elżbiety
Szczecinek
7
Anna Paczka II Liceum Ogólnokształcące
w Zespole Szkół Nr 2
Rybnik
8
Patrycja Angelika Wojtyra I Liceum Ogólnokształcące
Oleśnica
9
Monika Barbara Kozioł Zespół Szkół Technicznych
Mielec
10
Sylwia Stylińska I Liceum Ogólnokształcące
im. St. Staszica
Lublin
11
Olimpia Marcjanna Jasielska I Liceum Ogólnokształcące
im. E. Dembowskiego
Zielona Góra
12
Kamil Grzyb Zespół Szkół Nr 1
Koszalin
13
Róża Anna Ludwikowska Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1
Olsztyn
14
Anna Nowacka Zespół Szkół Nr 6 im. M. Reja
Szczecin
15
Mateusz Żaboklicki Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich
Warszawa


XIV edycja Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności - 2009/2010

Miejsce
Imię i nazwisko
Szkoła
1
Mateusz Baran Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
im. W. Reymonta
Tęgoborze
2
Dawid Pawlos Liceum Ogólnokształcące
im. ONZ
w Zespole Szkół Ogólnokształcących
Biłgoraj
3
Bartłomiej Sebastian Chlebda Zespół Szkół Gastronomicznych Nr 2
Kraków
4
Justyna Natalia Czochańska Zespół Szkół Gastronomicznych
Białystok
5
Karolina Barbara Śmiech Zespół Szkół Zawodowych
nr 4 im. K.A. Jaworskiego
Chełm
6
Sylwia Stylińska I Liceum Ogólnokształcące im. S. Staszica
Lublin
7
Marta Kupisz Zespół Szkół Chemicznych
Włocławek
8
Maciej Mikosza II Liceum Ogólnokształcące
w Zespole Szkół
im. H. Kołłątaja
Wałbrzych
9
Anna Stokowska Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych
im. Kardynała S. Wyszyńskiego
Czyżew
10
Agnieszka Klaudia Henrykowska I Liceum Ogólnokształcące im. E. Dembowskiego
Zielona Góra
11
Anna Paczka II Liceum Ogólnokształcące
w Zespole Szkół Nr 2
Rybnik
12
Monika Barbara Kozioł Zespół Szkół Technicznych
Mielec
13
Karol Krawiec XXI Liceum Ogólnokształcące im. Św. S. Kostki
Lublin
14
Andrzej Maciej Szafrański Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
Czaplinek
15
Piotr Trzaska V Liceum Ogólnokształcące
im. Jana Pawła II
Toruń


XIII edycja Olimpiady Wiedzy o Żywieniu - 2008/2009

Miejsce
Imię i nazwisko
Szkoła
1
Monika Maria Wójcik I Liceum Ogólnokształcące Collegium Gostomianum
Sandomierz
2
Agnieszka Justyna Mazik Zespół Szkół
im. C. K. Norwida
Częstochowa
3
Paulina Aleksandra Sowińska Zespół Szkół nr 14
Wrocław
4
Renata Kin II Liceum Ogólnokształcące
im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej
Poznań
5
Anna Paczka Zespół Szkół nr 2
im. A. F. Modrzewskiego
Rybnik
6
Tomasz Tadeusz Skorczewski Zespół Szkół Gastronomicznych
Bydgoszcz
7
Hanna Giza Zespół Szkół Zawodowych nr 2
im. M. Dąbrowskiej
Dęblin
8
Karolina Barbara Śmiech Zespół Szkół Zawodowych nr 4
im. K. A. Jaworskiego
Chełm
9
Jakub Karol Kula IV Liceum Ogólnokształcące
im. H. Sienkiewicza
Częstochowa
10
Dawid Pawlos Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. ONZ
Biłgoraj
11
Marcelina Szadkowska Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4
im. I Armii Wojska Polskiego
Łodź
12
Filip Piotr Stramecki Zespół Szkół nr 2
im. Hugona Kołłątaja
Wałbrzych
13
Dorota Magdalena Radzińska Zespół Szkół Gastronomicznych
Bydgoszcz
14
Norbert Wąsik Społeczne Liceum Ogólnokształcące
Żary
15
Karolina Gruba XXI Liceum Ogólnokształcące
im. św. St. Kostki
Lublin


XII edycja Olimpiady Wiedzy o Żywieniu - 2007/2008

Miejsce
Imię i nazwisko
Szkoła
1
Daria Leconte Zespół Szkół Nr 2
im. H. Kołłątaja
Wałbrzych
2
Agata Szczurowska Zespół Szkół Nr 14
Wrocław
3
Marta Błaszkiewicz XIII Liceum Ogólnokształcące
Szczecin
4
Filip Stramecki Zespół Szkół Nr 2
im. H. Kołłątaja
Wałbrzych
5
Tomasz Dera Zespół Szkół Gastronomicznych nr 1
Kraków
6
Marta Nieborak XIII Liceum Ogólnokształcące
Szczecin
7
Beata Prajsner II Liceum Ogólnokształcące
im. Generałowej Zamoyskiej
Poznań
8
Ilona Baraniak I Liceum Ogólnokształcące
im. S. Dubois
Wałbrzych
9
Tomasz Skorczewski Zespół Szkół Gastronomicznych
Bydgoszcz
10
Paulina Sowińska Zespół Szkół Nr 14
Wrocław
11
Katarzyna Gajo XXI Liceum Ogólnokształcące
im. Św. Stanisława. Kostki
Lublin
12
Barbara Średzińska Zespół Szkół Gastronomicznych
Białystok
13
Marta Szymoniak VIII Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza
Poznań
14
Mateusz Buczyniak Zespół Szkół Nr 1
Wieluń
15
Jacek Adamczyk Zespół Szkół Gastronomicznych
Gorzów Wielkopolski


XI edycja Olimpiady Wiedzy o Żywieniu - 2006/2007

Miejsce
Imię i nazwisko
Szkoła
1
Paweł Konopa Zespół Szkół Nr 2
Ciechanów
2
Jakub Czułowski Zespół Szkół Zawodowych Nr 2
im. M. Dąbrowskiej
Dęblin
3
Marta Błaszkiewicz XIII Liceum Ogólnokształcące
Szczecin
4
Ewelina Grotowska Zespół Szkół Nr 2
im. H. Kołłątaja
Wałbrzych
5
Marta Nieborak XIII Liceum Ogólnokształcące
Szczecin
6
Emil Boniek Zespół Szkół Gastronomicznych
Bydgoszcz
7
Grzegorz Smolarczyk Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego
Kielce
8
Aleksandra Idzior Zespół Szkół Nr 2
im. H. Kołłątaja
Wałbrzych
9
Magdalena Rewaj I Liceum Ogólnokształcące
im. B. Prusa
Żary
10
Joanna Tarasiewicz Zespół Szkół Nr 2
im. H. Kołłątaja
Wałbrzych
11
Elżbieta Balawejder Zespół Szkół
Kańczuga
12
Tomasz Dera Zespół Szkół Gastronomicznych Nr 1
Kraków
13
Ewelina Pers Liceum Ogólnokształcące Św. Marii Magdaleny
Poznań
14
Agata Machalla I Liceum Ogólnokształcące
im. K. Marcinkowskiego
Poznań
15
Aleksandra Papaj I Liceum Ogólnokształcące
im. A. Osuchowskiego
Cieszyn


X edycja Olimpiady Wiedzy o Żywieniu - 2005/2006

Miejsce
Imię i nazwisko
Szkoła
1
Alicja Dzięcioł Zespół Szkół Nr 2
im. H. Kołłątaja
Wałbrzych
2
Jakub Czułowski Zespół Szkół Zawodowych Nr 2
Dęblin
3
Paweł Żerebiecki Zespół Szkół Chemicznych
Włocławek
4
Justyna Marszałek Społeczne Liceum Ogólnokształcące
Żary
5
Agnieszka Kalicka Zespół Szkół Zawodowych Nr 4
Sosnowiec
6
Lidia Kępka Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych
Otwock
7
Szczepan Kowalczyk Zespół Szkół Ekonomicznych
Dębica
8
Łukasz Mariusz Smyk Zespół Szkół Nr 1
Hrubieszów
9
Beata Latocha Zespół Szkół Nr 6
im. M. Reja
Szczecin
10
Paweł Konopa Zespół Szkół Nr 2
Ciechanów
11
Grzegorz Smolarczyk Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego
Kielce
12
Agnieszka Jędrzejowska Zespół Szkół Zawodowych
im. K. Pułaskiego
Gorlice
13
Tomasz Dera Zespół Szkół Gastronomicznych
Kraków
14
Małgorzata Zielińska Zespół Szkół Nr 2
im. H. Kołłątaja
Wałbrzych
14
Paula Jędrzejewska III Liceum Ogólnokształcące
im. M. Kopernika
Wałbrzych


IX edycja Olimpiady Wiedzy o Żywieniu - 2004/2005

Miejsce
Imię i nazwisko
Szkoła
1
Mateusz Zakrzewski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
Trzciel
2
Iwona Smutek XIII Liceum Ogólnokształcące
Szczecin
3
Aneta Antczak I Liceum Ogólnokształcące
Częstochowa
4
Beata Latocha Zespół Szkół Nr 6
im. M. Reja
Szczecin
5
Justyna Marszałek Społeczne Liceum Ogólnokształcące
Żary
6
Diana Wasąg Zespół Szkół nr 2
Wałbrzych
7
Krzysztof Łyżwiński XIII Liceum Ogólnokształcące
Szczecin
8
Marta Wyrzykowska Zespół Szkół Gastronomicznych
Warszawa
9
Marcin Mańkowski Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych
Gliwice
10
Łukasz Smyk Zespół Szkół nr 1
Hrubieszów
11
Marcin Zecer Zespół Szkół Zawodowych Nr 4
Ostrołęka
12
Jakub Czułowski Zespół Szkół Zawodowych nr 2
Dęblin
13/14
Kacper Pilarczyk Społeczne Liceum Ogólnokształcące
Żary<
13/14
Anna Bielenia Zespół Szkół Gastronomicznych
Białystok
15
Krzysztof Sałaga IX Liceum Ogólnokształcące
Częstochowa


VIII edycja Olimpiady Wiedzy o Żywieniu - 2003/2004

Miejsce
Imię i nazwisko
Szkoła
1
Małgorzata Purłan Zespół Szkół Zawodowych Nr 3
Gdańsk-Wrzeszcz
2
Anna Stachowicz Zespół Szkół w Dąbrowicy
Sobolów
3
Małgorzata Woźniel Zespół Szkół Nr 2
Mrągowo
4
Marta Kuczyńska Zespół Szkół Nr 2 (LO)
Wałbrzych
5
Łukasz Smyk Zespół Szkół Nr 1
Hrubieszów
6
Sebastian Sacharowski Zespół Szkół Nr 2 (LO)
Wałbrzych
7
Anna Bednarek Zespół Szkół Zawodowych Nr 2
Dęblin
8
Damian Metyk Zespół Szkół
Oleszyce
9
Leszek Szołtysek Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych
Gliwice
10
Krzysztof Bernatowicz XIII Liceum Ogólnokształcące
Szczecin
11
Arkadiusz Tuwalski Zespół Szkół Nr 2
Ciechanów
12
Łukasz Bielenda Zespół Szkół Technicznych
Mielec
13
Anna Kierznikiewicz Zespół Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych
Gdynia
14
Karolina Kulbaka Zespół Szkół Nr 5
Lublin
15
Elżbieta Kamińska Zespół Zawodowych Nr 4
Chełm


VII edycja Olimpiady Wiedzy o Żywieniu - 2002/2003

Miejsce
Imię i nazwisko
Szkoła
1
Grzegorz Pasula Zespół Szkół Nr 3
Bochnia
2
Sylwia Konopka Zespół Szkół Nr 1
Hrubieszów
3
Małgorzata Woźniel Zespół Szkół Nr 2
Mrągowo
4
Anna Grzybowska Zespół Szkół Gastronomicznych
Częstochowa
5
Piotr Serafin Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących
Biłgoraj
6
Damian Metyk Zespół Szkół
Oleszyce
7
Kamila Stępień Zespół Szkół Nr 2
Szczecinek
8
Arkadiusz Tuwalski Zespół Szkół Nr 2
Ciechanów
9
Karolina Słupczewska Zespół Szkół Gastronomicznych
Toruń
10
Kornelia Brudek Zespół Szkół Rolniczych
Pszczyna
11
Iwona Rybicka Zespół Szkół Gastronomicznych
Bydgoszcz
12
Jolanta Bach Zespół Szkół Hotelarsko - Gastronomicznych
Gdynia
13
Ewa Konopka Zespół Szkół Nr 1
Hrubieszów
14
Łukasz Bielenda Zespół Szkół Technicznych
Mielec
15
Marcin Trzęsowski Zespół Gastronomiczno - Hotelarskich
Kalisz


VI edycja Olimpiady Wiedzy o Żywieniu - 2001/2002

Miejsce
Imię i nazwisko
Szkoła
1
Leszek Szołtysek Zespół Szkół Ekonomiczno - Usługowych
Gliwice
2
Joanna Rogalewska Zespół Szkół Zawodowych
Gdańsk - Wrzeszcz
3
Dorota Małek Zespół Szkół Gastronomicznych
Częstochowa
4
Ewa Konopka Zespół Szkół Mechanizacji Rolnictwa
Hrubieszów
5
Agnieszka Pasula Zespół Szkół Gastronomicznych
Sosnowiec
6
Sylwia Konopka Zespół Szkół Mechanizacji Rolnictwa
Hrubieszów
7
Marcin Worobec Zespół Szkół Gospodarczych
Szczecin
8
Tomasz Biecke Zespół Szkół Hotelarsko - Gastronomicznych
Gdynia
9
Monika Jachowicz Zespół Szkół Zawodowych Nr 1
Koszalin
10
Krzysztof Filipowicz Zespół Szkół Zawodowych Nr 2
Dęblin
11
Agnieszka Kałążna II Liceum Ogólnokształcące
Poznań
12
Agnieszka Dec Liceum Ogólnokształcące Marii Magdaleny
Poznań


V edycja Olimpiady Wiedzy o Żywieniu - 2000/2001

Miejsce
Imię i nazwisko
Szkoła
1
Robert Arent Zespół Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych
Gdynia
2
Daniel Haluch Zespół Szkół Gospodarczych
Szczecin
3
Kinga Wagner
Zespół Szkół Zawodowych Nr 2
Kalisz
4
Ewelina Jakubczyk Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich
Iwonowicz Zdrój
5
Małgorzata Drynda Zespół Szkół Gastronomicznych
Częstochowa
6
Paweł Sychowski Zespół Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych
Gdynia
7
Marcin Worobec Zespół Szkół Gospodarczych
Szczecin
8
Artur Grzywacz Zespół Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu
Lębork
9
Radosław Ściegliński Zaspół Szkół Zawodowych Nr 2
Tomaszów Mazowiecki
10
Krzysztof Piotrowski Zespół Szkół Gastronomicznych
Sosnowiec



IV edycja Olimpiady Wiedzy o Żywieniu - 1999/2000

Miejsce
Imię i nazwisko
Szkoła
1
Daniel Haluch Zespół Szkół Gospodarczych
Szczecin
2
Magdalena Bubelska Zespół Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących
Jarosław
3
Mariusz Lis Zespół Szkół Zawodowych Nr 4
Chełm
4
Milena Kwaśniak Zespół Szkół Gastronomicznych
Sosnowiec
5
Jarosław Wyrwisz Zespół Szkół Gastronomicznych
Lublin
6
Grażyna Tucholska Zespół Szkół Gospodarczych
Szczecin
7
Elżbieta Czoch Technikum Gastronomiczne Sióstr Niepokalanek
Nowy Sącz
8
Przemysław Puls Zespół Szkół Gastronomicznych
Bydgoszcz
9
Joanna Cichocka Zespół Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących
Jarosław<
10
Sebastian Skwierczyński Zespół Szkół Nr 2
Mrągowo



III edycja Olimpiady Wiedzy o Żywieniu - 1998/1999

Miejsce
Imię i nazwisko
Szkoła
1
Mariusz Wójcik Zespół Szkół Zawodowyh nr 2
Bielsko - Biała
2
Tomasz Piętka Zespół Szkół Gastronomicznych
Warszawa
3
Marcin Kozłowski Zespół Szkół Zawodowych
Sulechów
4
Monika Oleksiak Zespół Szkół Gastronomicznych
Warszawa
5
Stanisława Świerczek Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego
Jarosław
6
Krzysztof Matłosz Zespół Szkół Gospodarczych
Rzeszów
7
Beata Misiarz Zespół Szkół Zawodowych nr 2
Bielsko Biała
8
Agnieszka Sobkiewicz Zespół Szkół Gastronomicznych
Bydgoszcz
9
Justyna Bobrowicz Zespół Szkół Gastronomicznych
Białystok
10
Dariusz Marczuk Zespół Szkół Gastronomicznych
Bydgoszcz



II edycja Olimpiady Wiedzy o Żywieniu - 1997/1998

Miejsce
Imię i nazwisko
Szkoła
1
Anna Mazur Zespół Szkół Technicznych
Mielec
2
Robert Gajda Niepubliczne Technikum Zawodowe
Kielce
3
Andrzej Szeremeta Zespół Szkół Gastronomicznych
Białystok
4
Aleksandra Nabożna Zespół Szkół Gastronomicznych
Tarnów
5
Marcin Kozłowski Zespół Szkół Zawodowych
Sulechów
6
Sebastian Synowiec Zespół Szkół Gastronomicznych
Wrocław
7
Jowita Waśniewska Zespół Szkół Zawodowych nr 2
Mława
8
Agnieszka Szukała PTG SS Urszulanek
Pniewy
9
Grzegorz Frąckowski Zespół Szkół Gastronomicznych
Bydgoszcz
10
Janusz Bartłomiej Zespół Szkół Zawodowych nr 2
Bielsko Biała
11
Wioletta Stoch Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego
Jarosław



I edycja Olimpiady Wiedzy o Żywieniu - 1996/1997

Miejsce
Imię i nazwisko
Szkoła
1
Jadwiga Kuchta Zespół Szkół Gastronomicznych
Warszawa
2
Piotr Witos Zespół Szkół Gastronomicznych
Wrocław
3
Grzegorz Czerkasow Zespół Szkół Gospodarczych
Szczecin
4
Dorota Osypiuk Zespół Szkół Zawodowych
Biała Podlaska
5
Beata Włodyka Zespół Szkół Zawodowych
Iwonicz
6
Joanna Szybała Zespół Szkół Ekonomicznych
Dębica
7
Agnieszka Olejarz Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego
Jarosław
8
Dorota Łyszkowska Zespół Szkół Gastronomicznych
Warszawa
9
Katarzyna Błaszczyk Zespół Szkół Gospodarczych
Szczecin
10
Jacek Herbasz Zespół Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych
Gdynia